סרטןסרטן

 

שילוב עקרונות להתמודדות עם מחלת הסרטן ומחלות המעי

 

הואיל ובמרבית המקרים אין אנו יודעים על סיבת המחלה ומה נקודת "האל חזור" שלה, מן הנכון הטיפול יכלול שילוב של מספר אמצעים כדי להתמודד עם המחלה. אנו נולדים עם הרבה מחלות הנמצאות במצב של תרדמת, רק כשיש טריגר מתאים מתפרצת מחלה זו או אחרת.

 

מערכת החיסון יצרה מנגנונים מיוחדים שתפקידם למנוע התפתחותם של התאים הסרטניים, לחפש ולגלות אותם ולגרום להשמדתם. אנחנו משתדלים להשתמש באותם כלים-תזונה ותוספים המאפשרים חיזוק המערכת החיסונית ומנגנוניה ובכל
אותם אמצעים המאפשרים את תקיפת המחלה מזוויות שונות.


התפרצות מחלת הסרטן במחצית השנייה של המאה הקודמת היא תוצאה של חשיפה מתמדת מילדות:
לכימיקלים, מים מכילי כלור ופולרואיד, מפגעים אקולוגיים, זיהום אויר, תזונה לקויה (מעובדת, מלאה בחומרים מסרטנים, מחסור באבני בנין הנחוצים לנו לתחזוקת הגוף), ירקות ופירות המכילים רעלים מקורם בחומרי הדברה ודשנים כימיים, מוצרים שעברו: הנדסה גנטית, חשיפה לקרינה אלקטרו מגנטית ואורות שונים ובנוסף חיים מלאי סטרס. לא ייפלא איפוא כי כל אלה יוצרים רדיקלים חופשיים, המחלישים את המערכת החיסונית ויוצרים בגוף תנאים המאפשרים את התפתחות הסרטן.

 

תאים סרטניים אינם נוצרים בצורה מסתורית באופן פתאומי. ישנם גורמים שניתנים לתיקון, אם לגוף יש מספיק חיות וזמן לחיות. כאמור אנחנו משתדלים לנקוט בצעדים שונים לשקם את המערכת החיסונית ובמהלך זה להתקיף את התאים הסרטניים ולנצל את החולשות שלהם.

 

התרבות התאים הסרטניים היא ההופכת את המצב למסוכן, למצב שבעצם אף אחד אינו יודע מהי נקודת המפנה שלפניה עדיין נתן לשקם את המצב ולאחריה אין כל סיכוי.

הפתרון יכול לבוא רק אם נצליח להפסיק את תהליך הפגיעה בגוף באופן שתאי הסרטן לא יוכלו להתפתח. להתגבר על הסרטן פירושו להחזיר את המצב לקדמותו, לשנות את התנאים שאפשרו את התפתחות הסרטן.

 

אחד הדברים הבסיסיים במלחמה בסרטן היא תזונה נכונה, שאינה כוללת הרבה פחמימות, במיוחד סוכרים מעובדים ופחמימות ריקות-מזוקקות, כמו מוצרי קמח לבן, זאת משום שהם הופכים לסוכר, נעכלים וזורמים מהר לתוך הגוף. כפועל יוצא חייב הגוף לייצר הרבה אינסולין, כדי להכניס את הסוכר לתוך התאים. זהו תהליך המזין את תאי הסרטן. מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הראו כי הסרטן מתפתח מהר בסביבה סוכרית וכשהגוף חומצי ולא בסיסי, מאידך מתקשה להתפתח בסביבה של חמצן ובגוף בסיסי. לעובדות אלה חשיבות מעשית בדרך ובאמצעי הטיפול.

 

העיקרון הראשון: רמות גבוהות של חמצן גורמות לחיסול תאי הסרטן, מאידך רמות נמוכות של חמצן מביאות להתפתחותו.

 

עקרון זה הוכח כבר בשנת 1931 על ידי דר' ורבורג חתן פרס נובל לרפואה בכתבתו "הגורם הראשוני של הסרטן ומניעתו":

הסיבה העיקרית לסרטן הנו מחסור בחמצן כתוצאה של החלפת יכולת הנשימה (הטמעת החמצן בתאי הגוף) בתסיסה הנגרמת על ידי סוכרים.

לשון אחר, כל התאים הנורמאליים מספקים את צרכי האנרגיה שלהם על ידי נשימת חמצן, מאידך תאי סרטן מקבלים בחלקם הגדול את צרכי האנרגיה שלהם ע"י תסיסה.

חלק מהגורמים להספקת חמצן דלה, כוללים הצטברות של גורמים מחוללי סרטן ורעלים אחרים בתוך ומסביב לתאים והם פוגעים במנגנון הנשימה של התאים.

 

כפועל יוצא נגרמת:

·        הצמדות של כדוריות דם אדומות, המאיטה את זרימת הדם ומגבילה את זרימת הדם לנימים.

·        נפגע מנגנון הספקת החמצן ונוצר מחסור באבני בנין בדפנות התאים כגון: חומצות שומן חיוניות.

 

זו הסיבה למה להשלמת אותו מחסור אנו ממליצים על צריכת שמן זית, שמן פשתן או אומגה-3. על ידי כך אנו מסייעים לשיקום דפנות התאים ומאפשרים הספקה טובה יותר של חמצן.

 

כתוצאה מתהליך הספקת אנרגיה שאינו נוצר על ידי הספקת חמצן, נגרם מותם של אנזימי הנשימה ועל כן תהליך התסיסה אומנם מאפשר לתאים סרטניים לשרוד אבל הם לא יכולים יותר למלא כל תפקיד בגוף או לתקשר בצורה יעילה עם הגוף. כפועל יוצא תאים אלה יכולים רק להתרבות ולגדול ולהיהפך לתאים סרטניים.

גישה זו היתה שנויה במחלוקת משך תקופה ארוכה, ולבסוף קבלה אישור על ידי Pietro Gullino אחד מחוקרי
ה-
National Cancer Institute. הוא הוכיח כי תאי הסרטן המתפתחים לאט, תמיד מייצרים lactic acid, ושיכולת נשימת החמצן שלהם נפגעה. מחקרים נוספים הראו כי כאשר רמות החמצן ירדו, התאים החלו לייצר אנרגיה בתהליך שאינו כולל חמצן , לבסוף כאשר רמת החמצן ירדה ב-35%, התאים הפכו סרטניים.

לשון אחר, תאים סרטניים כאשר הם מייצרים אנרגיה כתוצאה מתסיסה, הם מייצרים עודף של חומצה לקטית. חומצה זו היא רעל המונע את העברת החמצן לתאים נורמליים, ובמשך הזמן התאים הסרטניים משכפלים את עצמם, אם אינם מחוסלים על ידי המערכת החיסונית.

 

המסקנה האופרטיבית מהמחקרים שנעשו: כל דרך היעילה להלחם בסרטן חייבת לכלול אמצעים להגברת הספקת חמצן לתאים.

 

אין זו משימה קלה להוסיף חמצן לתאים. מרבית הגישות הצלחתם מועטה.

הכנסת חמצן על ידי נשימה מוגבלת:

א)    על ידי כמות ההמוגלובין הזמין.

ב)     על ידי רמת החומציות הגבוהה.

 

כל התוספים הכוללים חמצן נוזלי משחררים אותו לקיבה או לדם אבל אין זה אומר כי הוא נכנס לתאים. לסיכום מחקרים לא מעטים מראים כי תאי סרטן מייצרים כאמור חומצה לקטית כמוצר לוואי של התסיסה, מה שמגביר את החומציות שלהם. בעקרון הסרטן מתפתח בסביבה חומצית אולם מתקשה לשרוד בסיבה בסיסית.

 

פעילות גופנית מסייעת להחדרת חמצן לגוף.

 

 

העיקרון השני: חומציות גבוהה של הגוף מעודדת התפתחות של סרטן, בעוד שסביבה בסיסית מסייעת למנוע התפתחות תאי הסרטן.

 

על כן דאגה לגוף בסיסי חשובה במלחמה בסרטן. ככל שהתאים יותר חומציים הם מקבלים פחות חמצן. כאשר הדם מתחיל להיות חומצי הגוף מאחסן את מרכיבי החומצה בתאים כדי לפנות אותה מהדם. כך הופך הדם להיות יותר בסיסי. תהליך זה גורם שהתאים יהיו יותר חומציים ויכללו רעלים, התוצאה תהיה ירידה ברמות החמצן ונזק ל-ד.נ.א. וביכולת הנשימה של התאים.

 

התזונה שלנו בד"כ יותר מדי חומצית ומכאן מתחייב לאכול בריא: הרבה ירקות, ובמיוחד חיים (למעט בירקות ממשפחת הסולנים כגון-עגבניות, חצילים וכן פרי הדר (לא כולל לימון), המעלים את חומציות הגוף).

 

חומציות גבוהה היא גם אחת הסיבות העיקריות למחלות ניוניות, סוכרת, ארתטריטיס, תסמונת העייפות הכרונית (פיברומילגיה) ואחרות. לשון אחר, מחלות ניוניות הן תוצאה של הצטברות פסולת חומצית בקרבנו.

 

עודף החומציות פוגע ביעילות השימוש בתוספים או בטיפולים השונים.

 

העיקרון השלישי: מערכת חיסונית מוחלשת מביאה לסרטן בעוד שמערכת חיסונית חזקה מתגברת עליו.

 

על כן במצב של מחלה יש חשיבות רבה לחזק את המערכת החיסונית כדי לאפשר לגוף להילחם בסרטן. בלוטת התימוס (ההרת) היא הבלוטה העיקרית של מערכת החיסון, על כן יש חשיבות מרובה לכל אמצעי שיכול לחזקה. הדבר חשוב במיוחד כאשר מטופלים בתרופות הפוגעות במערכת החיסון ועושות את הגוף חומצי יותר.

 

העיקרון הרביעי: הצטברות וחשיפה לכלורין ולרעלים-כימיקלים אחרים, מעודדת התפתחות תאי סרטן.

 

יש הסבורים שהצטברות של רעלים וזיהום סביבתי הנם בין הגורמים העיקריים למחלת הסרטן ולמחלות הכשל החיסוני. כן יש החושבים כי הגורמים העיקריים למחלות קשורים בפטריות, שמרים, וירוסים וגורמים גנטיים.

אין להתעלם מבעיות הנובעות מהנדסה גנטית של מוצרי מזון רבים, יש הרואים בהם כאחד הגורמים החשובים לעלייה ברמת התחלואה. סביב נושא זה נוצר סכסוך בין ארה"ב לאירופה - המסרבת לאשר ייבוא של מזון מארה"ב שעבר תהליך של הנדסה גנטית.

 

נושא זה של מוצרי מזון שעברו תהליך של הנדסה גנטית, שנוי במחלוקת. נראה לנו כי המסקנה המתבקשת היא כי יש להימנע ממזונות שעברו הנדסה גנטית או מכילים מרכיבי מזון שעברו תהליך כזה ולעבור לאכול עד כמה שניתן אוכל חי אורגני.

 

בנוסף להצטברות רעלים בתאים בגלל עודף חומציות בדם, ישנם מקורות אחרים היוצרים מצבורים של רעל בגוף:

א)    הרעלת מתכות כבדות הבאה מחשיפה להם משך שנים רבות. הרבה מהם נמצאים בסביבתנו: סתימות מכסף, מעופרת או מכספית, מי שתייה, מוצרי מזון שונים כגון דגים גדולים ועוד, חיסונים ותרופות אחדות המכילים צבעי מאכל מזיקים וחומרים גורמי אלרגיות כמו פנול, כספית ומתכות אחרות. הצטברות שלהם או רמות גבוהות מהם בגוף, פוגעות במערכת החיסון.

ב)     מקור נוסף להצטברות רעלים במעי הוא תוצאה של אוכל שלא נעכל, ראי (צואה) שהתקשה. כך מופרת ספיגת המזינים במעי, ואותם רעלים שהצטברו במעי בתוך כל הריקבון שנוצר בו, נספגים מחדש בתוך הגוף. הפועל היוצא הוא לחץ- סטרס על מערכת החיסון והעמסת יתר על מערכת פינוי-ניקוי הגוף.

 

בכל אותם גורמים יש לטפל במסגרת הטיפול במחלת הסרטן.

 

נראה כי הדרך היעילה ביותר לטפל בכל אותם גורמי מחלה היא לעבור תהליך של ' 'DETOX- ניקוי הגוף מרעלים.

 

בתהליך זה יש לזכור להימנע מחשיפה לכימיקלים כגון אלה המצויים בשטיחים סינטטיים מקיר לקיר, מפורמלדהיד המצוי בפנלים עשויים PVC. מוצרי קוסמטיקה למיניהם מכילים בהרבה מקרים כימיקלים ומתכות כגון אלומיניום, הפוגעים במערכת החיסון, ועוד כיו"ב. על כן רצוי להשתמש בחומרים טבעיים.

 

אין ספק כי רעלים ופרזיטים במים גורמים למחלות אולם יש לדעת כי הכלור שבו עושים שימוש לטיהור המים גורם לסרטן ומחלות לב. בהתאם למחקר המועצה לאיכות הסביבה בארה"ב, הסיכון של אנשים השותים מים שעברו זיקוק על ידי כלור הוא גבוהה ב-93% מאשר אצל אלה שלא שתו מים המכילים כלור. אף סרטן השד נקשר בהצטברות כלורין או מרכיביו אצל הנשים. הכלורין ומרכיביו נכנסים לגופנו לא רק בשתייה אלא גם בנשימה של אדי מים חמים או על ידי ספיגה דרך העור בעת רחצה במקלחת או אפילו רחצה בבריכת שחיה.

בצרפת למשל לא שותים מים שעברו תהליך טיהור עם כלור, שם משתמשים באוזון, שהוא תהליך טיהור יקר יותר, על כן בריכות ציבוריות מטוהרות על ידי אוזון.

 

העיקרון החמישי: לוכדי רדיקלים חופשיים שומרים על התאים מפני סרטן, בעוד כמות גדולה של רדיקלים חופשיים עלולה להוות גורם מסרטן.

 

כל הכימיקלים והרעלים שהצטברו בגוף יוצרים רדיקלים חופשיים הגורמים נזק לתאים ופוגעים ב-ד.נ.א ובשילוב עם רמה גבוהה של חומציות ורמת חמצן נמוכה הנם מהגורמים העיקריים להיווצרות תאי הסרטן.

 

אין ספק כי עידוד יצירת לוכדי רדיקלים חופשיים הנו מהאמצעים החשובים במלחמה בסרטן.

 

 

העיקרון השישי: אנזימים יכולים לגרום להרס תאי הסרטן, דר' ברנר בספרו 'תעצרו את הסרטן' אומר "האנזימים "מקלפים" את ההגנה על הנוגדנים המיוחדים של תאי גידול סרטני ובכך נחשפים לפעילות האלמנטים השונים של מערכת החיסון", מאידך רמה נמוכה של אנזימים בגוף עלולה לאפשר את התפתחות הסרטן.

 

 

אנזימים הם מולקולת חלבוניות המזרזות את כל התגובות הכימיות בגוף ובכלל זה תגובות הקשורות בעיכול המזון, בייצור השתן ובפליטת פחמן דו-חמצני. חלק מהאנזימים נוצר בתוך הגוף וחלק מגיע עם המזון או עם תוספי מזון.

הסיבה העיקרית למחסור באנזימים היא התזונה הלקויה שבעיקרה מעובדת, צריכה מועטה מדי של ירקות ופירות חיים. כאשר אנחנו אוכלים אוכל מבושל, מעובד או שעבר תהליך של הקרנה, מרבית האנזימים חוסלו. התוצאה היא כי האוכל אינו מתחיל להתעכל כשנכנס לקיבה וכאשר מגיע לחלק התחתון של הקיבה קורים 2 דברים:

א)    הלבלב חייב לספק תוספת אנזימים כדי לפרק את האוכל.

ב)     האוכל מתעכל רק חלקית.

 

הלבלב אחר תקופה ארוכה של מאמץ יתר (סחוט) ואינו יכול יותר לייצר ולספק אנזימים וכך מתפתח בהדרגה מחסור של אנזימים והגוף אינו יכול בצורה טבעית לסייע בחיסול תאי הסרטן באמצעות שימוש באנזימים.

 

יתר על כן, אוכל שאינו מעוכל כליל לעיתים קרובות מוצא דרכו לתוך זרם הדם, במיוחד אם הנך סובל מתסמונת המעי הדליף (כתוצאה של כנדידה או סיבות אחרות).

 

מזון זה המעוכל חלקית אינו יכול להיספג בתאים, היחס אליו בגוף הוא כמו לרעל והמערכת החיסונית צריכה להיפטר ממנו. תהליך זה מטיל מעמסת יתר על המערכת החיסונית הסחוטה ממילא לשון אחר:

 

יש מחקרים שהוכיחו כי המערכת החיסונית מתייחסת (מזהה) לאוכל מבושל שאינו מעוכל דיו כאל חומר בלתי מוכר, כך נגרמת קפיצה בכמות תאי הדם הלבנים בניסיון להיפטר ממנו מהר ככל האפשר.

 

זו הסיבה מדוע במכון היפוקראטס בארה"ב ממליצים כי מרכיב האוכל המבושל בתזונה היומית לא יעלה על 25-30%, וכי עיקר המזון יכלול אוכל חי כגון ירקות, ומעט מאוד פירות, המלאים אנזימים. סביב הנושא בדבר כמות האוכל החי שיש לאכול נסב ויכוח. יש גישה האומרת שחרף אובדן מזינים - מינרלים ויטמינים ואנזימים כתוצאה מהבישול, הרי האוכל המבושל נעכל טוב ומהר יותר. נראה לנו כי פשרה בין שתי הגישות תהא בבחינת שביל הזהב הראוי ללכת בו.

 

המסקנה היא, כדי לסייע בתהליך העיכול יש לקחת תוסף איכותי בכמות גבוהה של אנזימי עיכול, על מנת לסייע בפירוק חלבונים, שומנים ופחמימות. יש לקחת את האנזימים על קיבה ריקה. מחקרים לא מועטים הראו כי כאשר לוקחים אנזימים בצורה זו הם חודרים לזרם הדם ומנקים אותו. תוך כדי התהליך הם יעכלו את שרידי המזון ויעזרו בחיסול תאי הסרטן.

 

 

שתי תוצאות נוספות מלקיחת אנזימי עיכול:

 

א)    הפרדת כדוריות דם אדומות שנדבקו-נצמדו והגיעו לגודל שאינו מאפשר מעבר דם לכלי הדם העדינים – נימים. כתוצאה מההצמדות האמורה של כדוריות הדם האדומות, נמנע חמצן מהתאים כדרוש, עובדה שעלולה לסייע בהתפתחות סרטן.

ב)     תאי גידולים מייצרים FIBRIN - חלבון סמיך כדי לסייע להגן עליהם מפני המערכת החיסונית, וכדי לאפשר להצמיד את הגידול לכל מקום בו הוא נמצא. על כן אותם אנזימי עיכול כאשר הם נמצאים בזרם הדם הם מסוגלים לעכל, להמיס ולהשמיד את ציפוי ה-FIBRIN.

 

 

 

סיכום


אחת העובדות המעניינות בטיפול האלטרנטיבי המוצע לחולי סרטן היא שכל מהלך הטיפול התוקף את המחלה מזווית שונה, תומך ברובו בטיפול הקונבנציונאלי, בין שמדובר בכימותרפיה ובין בטיפול קרינתי. מאידך הרבה אונקולוגים מתנגדים לטיפול אלטרנטיבי באשר הוא מבוסס על תוספים נוגדי חימצון או משום שאינם מתמצאים בויטמינים ובצמחי מרפא.


מחקרים הראו כי כאשר ממלאים תאי סרטן בחמצן, הטיפול קרינתי הוא יותר אפקטיבי בהריגת התאים הסרטניים. כך גם "בטא-גלוקן" - כאשר משתמשים בו יחד עם טיפול בכמה סוגים של כימותרפיה, יוצר שינוי-שיפור משמעותי יותר, מאשר שימוש בכימותרפיה בלבד.

 

לא נסתיר כי מלכתחילה אם הדבר היה תלוי בנו היינו מעדיפים להתחיל לתקופה של מספר חודשים בטיפול אלטרנטיבי בלבד, ורק לאחר מספר חודשים אם אין כל תגובה-שיפור הבא לידי ביטוי בבדיקות, כמחדל ברירה להתחיל בטיפול קונבנציונאלי במקביל. יש מקרים בהם מבחינה פסיכולוגית הכרח לטפל בשתי השיטות בו זמנית.

 

העקרונות החשובים:

1. לאכול בריא-אורגני, דבר המונע חשיפה לרעלים - חומרי דישון והדברה. לאכול 75% -אוכל חי לא מבושל. לא
    להשתמש במיקרו, ולא להשתמש בכלי אלומיניום כלשהם.

2. לא להשתמש בכל מיני ממתיקים מלאכותיים, למעט סטיביה ו/או סוכרה-דייאט (סוכרלוז).

3. לצרוך חומצות שומן חיוניות כגון אלה המצויים: בשמן פשתן אורגני מכבישה קרה או בשמן זית אורגני מכבישה
    קרה וחומציות פחות מ-1%.

4. להימנע מסוכרים בכל צורה ומכל מקור, לרבות קמח לבן ודגנים מעובדים ההופכים לסוכרים. יש לזכור כי הסרטן
    מתפתח בצורה מהירה ויעילה יותר בסביבה סוכרית.

5. לטפל כיאות במעי - בניקויו בהתאם להדרכה אישית. יש לזכור לקחת פרוביוטיקה מתאימה.

6. בשלב ה-'DETOX': לכל אחד מהתוספים יש פאן המייחד אותו במלחמה בסרטן. ואין אנו יודעים במדויק מה מצבנו
    הגופני, על כן מן הראוי לתקוף את המחלה מכל זווית אפשרית ובאותם תוספים המסוגלים לפעול בצורה
    סינרגטית כדי לתקוף את המחלה.

    מובן כי אנו מנסים לתקוף את המחלה באותם תוספים שהתגלו כבעלי יכולת לתקוף ולהשפיע על אותו סוג של
    המחלה וגורמיה
. זוהי מלחמה שאסור להפסיד בה.

7. יש לקחת בחשבון כי אותם התוספים המסייעים לתהליך ניקוי הגוף מרעלים - גורמי המחלה, גורמים לפעמים
    ברמה זו או אחרת לתהליך לא נעים הדומה למצבים של תהליכי גמילה שונים, אבל זוהי בעצם ההוכחה שהתהליך
    עובד על הגוף. על כן חשיבות רבה לתזונה ואורח חיים מתאימים.

 

אנו מחלקים את התוספים לפי התכלית שאנו רוצים להפיק מהם:

 
1. להלחם בסרטן על ידי הגדלת רמות החמצן בתאים ועל ידי תיקון-שיקום אנזימי הנשימה בתאים.

2. להעלות את "בסיסיות" הגוף כדי להוריד את רמת ה-pH - החומציות.

 3. חיזוק המערכת החיסונית.


4. יכולת לחסל כנדידה, זיהומי פיטריות וסרטן:
המערכת החיסונית מוחלשת כתוצאה מהמאבק עם הכנדידה ו/או
    הפטריות, המפרישות חומרים רעילים ומחלישות את הגוף. הפסולת העיקרית של הכנדידה היא
ACETALDEHYDE ,
    שמייצרת
ETHANOL  - היכול לגרום לעייפות קשה, להחליש את יכולת העמידה-ההישרדות, בנוסף היא הורסת את
    האנזימים הדרושים לייצור אנרגיה תאית וגורמת לשחרור רדיקלים חופשיים שיכולים לגרום נזק ל-ד.נ.א.
    
     תוצאה אחרת של חשיפה ל-ETHANOL:

היא מקשה על ספיגת ברזל, ובכך מפחיתה את יכולת העברת-הספקת החמצן לדם ולגוף.לפי אחת הגישות
פיטריות במזון ממלאות תפקיד חשוב בהתפתחות הסרטן. כך דגנים כמו חיטה, שעורה, דורה, בוטנים ופירות
יבשים, בד"כ הם מזוהמים ברעלי פיטריות גורמי סרטן, הנקראים
 MYCOTOXINS,אחד מהם נקרא AFLATOXIN
שמתברר להיות חומר מחולל סרטן.

 
5. ניקוי הגוף מרעלים -'DETOX':
  
יש צורך ב-3 סוגי ניקוי:
    
א) Cellular detoxification- ניקוי מרעלים ברמה תאית.
    
ב)  Intestinal detoxification- ניקוי המעי.
    
ג) 'DETOX'  - ניקוי כללי של כל הגוף, הכולל ניקוי ממתכות כבדות.

 

     הערות:

·        יש מידה מסוימת של חפיפה בין כל שלושת סוגי ה-'DETOX' הנ"ל.

·        יש לזכור כי יש חשיבות רבה להפוך את הגוף לבסיסי לפני שנתן יהיה לבצע פעילות יסודית של

          ניקוי הגוף מרעלים.

·        בנוסף חשוב למנוע חשיפה לרעלים כגון מים עם כלור, חומרי הדברה, חומרי שימור שונים, רעלים באוויר, 
 ובמוצרים שונים בבית. המוצר הממלא תפקיד חשוב ביותר בתהליך ניקוי התאי מרעלים וכן משמש כאנטי-
 אוקסידנט הוא הגלוטתיון.

6. לוכדי רדיקלים חופשיים ובעלי תכונות אנטי סרטניות - מונעים ועוצרים התחלקות התאים הסרטניים וגורמים
    להם
APOPTOSIS  - השמדה עצמית.

7. אנזימי עיכול: המסייעים לספיגת המזון והמזינים השונים, עוזרים לחסל תאי סרטן ולנקות את כלי הדם. מחקר
    מקיף הראה כי אצל חולי סרטן רמות נמוכות של אנזימים.

 

לסיום, שלבי הטיפול המוצע:

 

א. ניקוי הגוף מרעלים.

ב. שינוי תזונה.

ג. להוריד את רמת החומציות בגוף.

ד. להעלות את רמות החמצן בגוף.

ה. פעילות גופנית ושינוי אורח חיים.

ו.  טיפול עצמי בדמיון מודרך.

ז. לקחת את אותם התוספים העשויים לחזק את המערכת החיסונית.


הערות והארות בנושא הסרטן

 
·        על חיסון לנערות ונשים צעירות נגד סרטן צוואר הרחם

     בתחילת שנת 2009 פורסם כי   Gardasilחיסון לנערות ונשים צעירות נגד סרטן צוואר הרחם הנו בעל תופעות
     לוואי קשות ומסוכן לחיי מי שמקבל את החיסון.
·       על הסיכון בטיפול הורמונאלי סביב גיל הבלות

     במחקר שפורסם ביולי 2009 ב- Jama- עיתון מדעי רב יוקרה, נמצא  כי יש קשר בין טיפול הורמונאלי ובין
     סיכון מוגבר לסרטן השחלות, ללא תלות במשך השימוש, מרכיבי הטיפול, מינון האסטרוגן, סוג הפרוגסטוגן
     (
Progestin), או דרך מתן התרופות.
·       יש עשרות מחקרים על חשיבות ירקות המכילות גופרית למניעה וטיפול במחלות סרטן 
    השד, סרטן הערמונית, סרטן המעי, סרטן כיס המרה, סרטן הלבלב ועוד.

     אחד המרכיבים החשובים והיעילים שבהם הוא מרכיב ה-Dim=diindolymethane, שמווסת ומאזן את
     הפעילות ההורמונאלית ואת התנהגות התאים. מהמחקרים עולה כי ה-
DIM מסוגל למנוע בעד הגידולים לפתח
     מערכת כלי דם עצמית להספקת דם
angiogenesis- .

 

     הכוונה בעיקר לירקות הבאים:
     ברוקולי, כרוב ניצנים, כרוב, כרובית, לפת, כרוב סיני, צנונית, קולרבי, נבטי חרדל, נבטי ברוקולי, גרגר הנחלים,
     בצל אדום.


   
הערה

     לדעת החוקרים הבישול הורס את המזינים החשובים לנו, ועל כן עדיף לאכול חי את מה שניתן מכל פנים, אידוי
     עדיף ביחס למה שאיננו יכולים לאכול חי.

 
·        על חשיבות ויטמין D בטיפול ומניעת סרטן.

     מחקרים לא מעטים מצביעים על חשיבות ויטמין  D-3 למניעה  וטיפול בסרטן השד, המעי וסרטן הערמונית.
     חשיבות הוויטמין היא היכולת לדכא את יכולת הגדילה והתפתחות כלי דם להזנת התאים הסרטניים.

 

     התברר כי אצל אותן נשים שהבריאו מסרטן השד ואח"כ היו בחוסר של ויטמין D-3 ההסתברות שלהן לסבול 
     מחזרת הסרטן שנים מאוחר יותר הייתה הרבה יותר גדולה. יתר על כן נמצא כי הוויטמין האמור מונע סטרס חמצוני 
     ומסייע  לגוף להתגבר על הרדיקלים החופשיים.
·       השפעת מיץ חמוציות על טיפול בסרטן הוושט

     מחקר חדש מתחילת שנת 2008, שנערך באוניברסיטת אוהיו בשיתוף אוניברסיטת רוטגרס שבארצות הברית, 
     קבע כי
שתייה של מיץ חמוציות מונעת את גדילתם והתפשטותם של תאים סרטנים בחלל הוושט ואף מביאה
     להריסתם.
המחקר מקשר זאת לרכיבי האנטי אוקסידנטים - נוגדי חמצון טבעיים, המצויים במיץ החמוציות, 
     הנקראים פרואנטוציאנידים ונחשבים כיעילים במיוחד.

 

     מניתוח ממצאי מהלך הניסוי נראתה השפעה ניכרת של מיצוי החמוציות על הרס התאים הסרטניים, בשיעור של 
     כ – 44% לעומת התאים הסרטניים שלא נחשפו למיצוי החמוציות. בין היתר, מצאו החוקרים כי ככל שהתאים
     הסרטניים נחשפו לריכוזים גבוהים יותר של מיצוי חמוציות ולמשך זמן ממושך יותר, כך גדלה  ההשפעה של הרס
     התאים הסרטניים ועצירת התפשטותם.

 


 

מתוך הבנה כי טיפול בבריאות אינו  בבחינת "עשה זאת בעצמך" והואיל ותוסף זה או אחר יכול לסייע לאדם אחד ולא תמיד לזולתו, על כן בחרנו במרבית המקרים לדבר על עקרונות הטיפול ולא להמליץ על תוספים, כי הדבר חייב להיעשות בצורה אינדיבידואלית. 


הערה

  כל המידע הרפואי והתזונתי המופיע באתר זה מבוסס על מה שלמדנו ועל הניסיון

  שהצטבר במרוצת השנים. הואיל וכל אדם שונה מזולתו, אין באמור באתר זה

  משום התוויה רפואית.או המלצה.על כן אימוץ של כל שיטת טיפול (תזונה ו\או

  תוספים) מחייב ייעוץ עם הרופא המשפחתי או המטפל האלטרנטיבי.

שדרוג מדור הסרטן

 בחלק זה נביא מפעם לפעם  עדכונים רלבנטיים ביחס לנושא הסרטן.

 

31.05.2010

 

בפרק הבא נדון בנושאים הבאים שחשיבותם רבה בעיקר לקראת הקיץ הקרב:

 א. על רעילות במוצרי קוסמטיקה וטיפוח היופי, משחות לסינון קרינת השמש, ותוספי תזונה.

ב. חשיבות החשיפה לקרני השמש ,ויטמין  D-3ושימוש בקרינה לצרכים רפואיים.


 מבוא

בדו"ח של ועדת מומחים בנושא הסרטן שמונתה על ידי נשיא ארה"ב  אובמה : President"s Cancer Panel-הוצע כי ישתמש בסמכותו להורות על  סילוק החומרים הקרצינוגניים-מסרטנים, וחומרים רעילים אחרים,  מהמזון, מהמים והאוויר, הפוגעים בבריאות האזרחים. זו אמירה העומדת בניגוד לתפיסה המקובלת של הממסד הרפואי בארה"ב.

ממסד זה דחה גם את קביעתו של מומחה הסרטן דר' סם אפשטיין בדבר הסכנה  בשימוש בחומרים קרצינוגניים הנמצאים במזון, במוצרי הקוסמטיקה הטיפוח והיופי וכיו"ב.

מובן כי נציגי הממסד והתעשייה הרפואית  וכל הגורמים הכלכליים הנוגעים בדבר יצאו נגד קביעות אלה.

 

א. על רעילות במוצרי קוסמטיקה, טיפוח היופי, תוספי תזונה,  
   לסינון 
קרינת השמש.  

אין להתעלם מהעובדה כי כל מה ששמים על העור נספג במידה כזו או אחרת לתוך הדם. יש לדעת כי בתעשיית הקוסמטיקה יש כיום לפחות כ-150 חומרים גורמי סרטן.

המסקנה המתבקשת  היא כי בבחירת מוצרי קוסמטיקה ותוספי תזונה  מומלץ תמיד לבדוק לא רק את המרכיבים הפעילים כי אם גם את חומרי המילוי  והחיבור.

אחד החומרים המסוכנים בהם נעשה שימוש  לעיתים קרובות הוא- TITANIUM  DIOXIDE  -אבקה העשויה מחלקיקי טיטניום זעירים(NANO), נעשה בה שימוש בעיקר במשחות לסינון קרינת השמש, ובהרבה מוצרי קוסמטיקה ותוספי תזונה.

בהתאם למרכז הקנדי לבריאות ובטיחות תעסוקתית : Canadian Center for Occupational Health and Safety  ,טיטניום דיוקסיד- עלול להיות מסרטן לבני אדם, ראה: www.ccohs.ca/headlines/text186.html

באתר:  www.cosmeticsdatabase.com    נמנה הטיטניום דיוקסיד כקשור לסרטן, אלרגיות, הרעלת מערכת החיסון ומערכות אחרות בגוף.

באתר מופיעים כמה אלפי מוצרי קוסמטיקה המכילים טיטניום דיוקסיד, הרשימה כוללת בין היתר מוצרים מחברות ומותגים ידועים.

כאמור טיטניום דיוקסיד מופיע גם בתוספי תזונה של מספר חברות ידועות בארה"ב-המשווקות גם בישראל. אחת החברות הנמכרות ביותר אם תעיינו ברכיבים של אחד התוספים הפופולאריים שלה  תמצאו כי הוא מכיל : ויטמינים סינטטיים, sodium benzonate, טיטניום דיוקסיד,תערובת של כימיקלים סינטטים ומרכיבים זולים בעלי כושר ספיגה נמוך, צבעים מלאכותיים, איכות ירודה של ויטמין B-12 שימוש באבקת TALC ועוד כיו"ב

השימוש בטיטניום דיוקסיד נאסר לשימוש על ידי חברות תוספי תזונה הידועות באיכות מוצריהם וכן על ידי משווקים המקפידים על איכות מוצריהם.

 באתר הידוע של Dr.Ed Group's תמצאו את הסבר מפורט לסיכון שבשימוש במרכיב זה:

http://www.globalhealingcenter.com חפש מאמר על dangers of titanium.

גם אם ביחס למוצרים מסוימים יש ספיקות באשר למידת הרעילות של הטיטניום דיוקסיד,בהתחשב בעובדה שמדובר בחומר עם חלקיקים זעירים העלולים להיספג בקלות בעור, לעניות דעתנו מוטב להימנע מהשימוש במוצרים המכילים טיטניום דיוקסיד.


משחות לסינון קרינת השמש

משחות אלה האמורות להגן מפני הקרני השמש האולטרא סגוליות, אינן ממלאות את ייעודן אלא אם כן נעשה בהן שימוש בכמות משמעותית. במחקרים רבים לאחרונה מתברר כי הכימיקלים הכלולים במשחות אלה מעודדים את התפתחות סרטן העור, במקום להגן עליו. כימיקלים אלה הנספגים בעור מתפזרים בגוף ובסופו של תהליך הם פוגעים בכבד- האבר המשמש כפילטר לזיהומים החודרים לגוף. השימוש המתמשך במשחות האמורות ובמיוחד אלו בעלות ריח –בושם, עלולות לגרום  נזק לכבד ובסופו של דבר לגרום לסרטן .

הסיכון האמור נכון גם ביחס לשימוש בבשמים ותחליבי גוף ופנים וכן בסבונים להם הוספו בשמים שונים. גם הכימיקלים הנמצאים בצבעי שער עלולים להיות מסוכנים לבריאות.

העור הנו האבר הגדול ביותר וסופג בקלות כימיקלים , על כן לא ייפלא כי קיים סיכון לסרטן שלפוחית השתן כתוצאה מרחצה בבריכות ציבוריות המטוהרות על ידי כלור.

 

להלן מספר רכיבים החשודים כמסרטנים:

Mineral Oil, Paraffin and Petrolatum-

מוצרי  הנפט-Petroleum מחפים על העור כמו פלסטיק, סותמים את נקבוביות העור וכך יוצרים מצבור של חומרים רעילים שבסופו של דבר גורמים לבעיות עוריות, מאטים את התפתחות התאים  ובכך תורמים להזדקנותם המוקדמת, וכן גורמים להפרעה בפעילות ההורמונאלית.

Parabens-

משמשים כחומרים משמרים הנפוצים בתעשיית הקוסמטיקה , תחליבים ומוצרי טיפוח והיופי למיניהם. נתן להעריך כי קיימים כיום מעל 13200 מוצרים המכילים Parabens , יש מחקרים המעידים על קשר בין חומרים אלה לבין מחלת הסרטן. בין היתר הם תורמים להפרעות הורמונאליות, מחקים את פעילות האסטרוגן-ומשפיעים על המערכת  האנדוקרינית-הפרשה פנימית.

  Phenol carbolic acid -

נמצא בהרבה תחליבים ומשחות לעור. יכול לגרום להפרעות במערכת  זרימת הדם, לשיתוק, עוויתות ואפילו מוות כתוצאה של הפרעה בדרכי הנשימה.

Propylene glycol-

משמש כחומר מרכך במוצרי קוסמטיקה וכנשא שומני בשמים .התברר כגורם למחלת עור דרמטיטיס, תופעות לא נורמליות בכליות ובכבד, ועלול למנוע  גדילה והתפתחות העור או לגרום לגירויים בעור.

Acrylamid-

נמצא בהרבה משחות לפנים וידיים. בבדיקה על חיות מעבדה נמצא כגורם לסרטן השד.

Sodium laurel or lauryl sulfats (SLS)-

נמצא במכוני ניקוי מכוניות, בחומרי ניקוי מוסכים וכיו"ב וכן במוצרי טיפוח אישיים.  ה-SLS הורס את מחסום לחלוחית  העור ובכך מאפשר לו ולכימיקלים אחרים לחדור בקלות את העור .

ה-SLS יחד עם חומרים כימיקלים אחרים עלול להפוך להיות "Nitrosamine"שהוא סוג של חומר קרצינוגני. חומר זה יכול גם לגרום לאבדן שיער. הימצאות ה-SLS מוסתרת לפעמים בתווית המרכיבים על ידי ביטויים כמו: "comes from coconut" או  "coconut derived".

Toluene -

זהו למעשה רעל, מסוכן לבליעה או נשימה, או כאשר נספג דרך העור. עשוי מנפט או פחם, נמצא בכל מוצרי הבשמים הסינטטיים. חשיפה ממושכת נמצאה קשורה: לאנמיה, ספירת כדוריות דם נמוכה , נזק לכליות ולכבד, ובנשים בהריון עלול לפגוע בעובר .

Butylated  hydroxytoluene (BHT) מכיל  toluene בשמות אחרים הוא עלול לכלול  benzoic and benzyl .

Octyl methoxcinnamate (OMC)-

הוא מהכימיקלים העיקריים המשמשים כפילטר לקרני ה-UV-B, בבדיקה על חיות מעבדה הוא נמצא רעיל ברמה העשויה לגרום למוות. הרעילות של חומר זה מוגברת כתוצאה של חשיפתו לשמש. חומר אחר המשמש כפילטר בעל השפעה מרעילה הוא: butyl-methoxydibenzoylamentane

Dioxane  -

נמצא ברכיבים הנקראים PEG- Polysorbates, Laureth, ethoxylated alcohols  , מקובל בשימוש במגוון רחב של מוצרי טיפוח אישיים. הרכיבים בד"כ מזוהמים בריכוז גבוהה של 1,4 Dioxane אשר נספג בקלות דרך העור.

על רעילותו של הדיוקסין והיותו מסרטן נקבע כבר בהרבה מחקרים משנת 1965 ואילך. יש להיזהר משמות המסתירים את שם המרכיב  בתווית המרכיבים המופיעה על מוצר זה או אחר, כגון: Comes .from coconut

 

ב. חשיבות החשיפה לקרני השמש ,ויטמין  D-3ושימוש בקרינה לצרכים רפואיים.

בפרק זה ברצוננו לעמוד על חשיבותו של ויטמין D . ממחקרים עולה כי חוסר בוויטמין –D מגביר את הסיכון ללקות בהרבה מחלות ובינהן מחלות קשות כגון סוגים מספר של מחלת הסרטן, סוכרת  type-1, מחלות לב ואוסטופורוזיס -דלדול העצם ועוד.

* מחקרים משנת 2008 גילו כי רמות נמוכות של ויטמין D מגבירות את שכיחות מחלות בכלי הדם 

  הפריפריים ומעלות את הסיכון לסתימות בעורקי הרגליים.(עדכון)

מחקרים רבים מצביעים על כך כי החשיפה לקרני השמש מגבירה את ייצור וויטמין D-3 בעור,בנוסף לאמור לעייל חשיבותו של הויטמין במניעת בעיות רפואיות כגון: לחץ דם, מחלות לב וכלי הדם, בעיות ערמונית והמעיים, מסייע להאט את תהליך ההזדקנות .                                                                                                                                           

בתזונה יש מעט מאוד ויטמין D , נמצא בעיקר בכמויות מוגבלות  בביצים, כבד ודגי סלמונד וטונה. 

על כן מובן כי קרני השמש הם המקור העיקרי להספקת הוויטמין הדרוש לגוף. השמש אינה אויב , למרות זאת עדיף שחשיפת הגוף לשמש תהיה בשעות הבוקר עד 11, ואחה"צ משעה 4-5 ואילך.אין בדעתנו להתכחש לעובדה כי חשיפה רבת שעות של הגוף לקרני השמש עלולה להזיק ולגרום לסרטן העור.

החוסר בוויטמין D-3 שכיח בעיקר אל תינוקות ואצל מבוגרים בכל הגילאים- המגבילים את חשיפתם לאור השמש  או עושים שימוש מופרז במשחות הגנה שונות.

יש מחקרים מצביעים על חשיבות הוויטמין לפעילות המוח, חיוני לפעילות תקינה של מערכת העצבים והפעילות הקוגניטיבית. נמצא קשר בין מחלת הפרקינסון וחוסר בוויטמין D-3.

במחקר שפורסם בשנת 2009  נמצא כי מתן ויטמין D-3 במינון גבוהה( לפחות 700-1000IU) עשוי לצמצם את הסיכון לנפילות בקרב קשישים.

בהעדר חשיפה יום יומית  של לפחות 15 עד 30 דקות ליום , מן הראוי להשתמש בתוסף איכותי להשלמת החסר. המינון המומלץ: מינימום של    IU1000 של ויטמין D-3 איכותי.

מחקר שפורסם לאחרונה בסקוטלנד חיזק את הדעה הרווחת בדבר הקשר שבין מחסור בוויטמין –D לבין

סיכון מוגבר לשבירת עצמות.

במחקר נמצא :

  • בלקיחת תוסף סידן איכותי נתן תוך מספר חודשים, לחזק את העצמות על ידי הגדלת צפיפות העצם בלפחות 20%.
  • כפועל יוצא נתן להפחית את הסיכון של שבירת עצמות בשיעור שבין 30% עד 50%.(עדכון 28.06.10 )

    מסיבות של בטיחות השימוש אנו נמנעים מלהתייחס לאפשרות השימוש במיטת שיזוף עם קרניים
    UB-B אולטרא סגוליות כתחליף לקרני השמש.

יש לשים לב לעובדות הבאות:

·        אנשים עם עודף משקל יש להם לעיתים קרובות צרכים גבוהים יותר בוויטמין 3 D, מאחר והוא מסיס בשמן וחבוי ברקמות השומן שלהם.

·        נשים בהריון-מחקרים חדשים מצביעים כי לוויטמין -3 D יש חשיבות גדולה להתפתחות העובר.

·        ככל שמזדקנים העור מאבד את היכולת ליצור ולעבד את הוויטמין, יתר על כן בגיל זה שוהים בהדרגה יותר ויותר בבית.

·        אנשים בעלי עור כהה הנם בעלי רמה גבוהה יותר של Mlanin-אשר חוסם את הקרינה האולטרה סגולית ומקטין את יכולת הגוף לייצר ויטמין D-3

בגלל חשיבות הוויטמין אנו ממליצים לבצע בדיקה של אחת בשנה לבדוק אם יש בגופנו את הרמה הדרושה.

כדי לא ליצור רושם מוטעה באשר לשאלה האם יש להשתמש במשחת שיזוף כנגד כוויות, תשובתנו בהחלט חיובית ובתנאי שמדובר במשחה איכותית שאינה מן המשחות הסטנדרטיות הנמכרות בסופר זה או אחר, זאת כמובן לאחר שגופנו ספג את כמות הקרינה בזמן הנכון , עד כמה שניתן ללא כל חציצה.

הסיכון בקרינה מאמצעי ההדמיה לצרכים רפואיים (C.t, Scanner, MRI, וכיו"ב), זיהום האוויר ומקורות המים

בדוח הנ"ל שהוגש לנשיא אובמה התריעו המחברים על סכנת לחלות בסרטן כתוצאה מהקרינה הנגרמת על ידי בדיקות ההדמיה השונות, נאמר כי "אנשים העוברים בדיקות קרינתיות עלולים לצבור בגוף כמות קרינה העולה על כמות הקרינה שספגו ניצולי פצצת האטום שהוטלה בהירושימה"(תרגום חופשי)

הזיהום של תעשיית התרופות(תרופות שונות , הורמונים ורעלנים שונים) והתעשייה הפטרוכימית וכיו"ב הנם מקור לזיהום הסביבה ומקורות המים או לזיהום הימים והנהרות, וגורמים לתחלואה רבה.

כותרת הדו"ח הנ"ל:REDUCING ENVIRONMENTAL CANCER RISK-WHAT WE CAN DO NOW"

לא יהא זה נכון במסגרת זו להיכנס לפרטי הדו"ח. אולם יש להדגיש כי הדו"ח רואה בחומרה את הזיהום התעשייתי המרעיל בין היתר את כל הירקות והפירות זאת מעבר לשימוש הנעשה בדשנים כימיים ובחומרי הדברה, ואנטיביוטיות למיניהן.

אף בעלי החיים שאנו אוכלים את בשרם נגועים באותם חומרים הנמצאים במזון שהם אוכלים, לרבות, הורמונים, אנטיביוטיקה שהם מקבלים. 

אין להתעלם גם מזיהום האוויר הגורם למחלות בדרכי הנשימה ולאלרגיות שונות.

עם סיום פרק זה הגיע אלי מאמר שפורסם ב-Total Health Breakthroughs שנושאו : הקטן החצי את הסיכון לחלות בסרטן, את עיקריו מצא­תי לנכון להביא להלן גם אם מספר דברים כבר נכתבו לעייל.

הממסד הרפואי בעקרון אינו מעוניין כי תהיו חשופים למידע מסוג זה , באשר הם מרוויחים הרבה כסף ממכירת  התרופות השונות . זו אמירה חריפה-בוטה אבל מי שמכיר את העובדות יודע כי יש בה מן האמת, במיוחד ביחס ליצרניות התרופות.

מחלת הסרטן נגרמת בין היתר כפועל יוצא של סטרס-ביולוגי, פיסיולוגי וסטרס הנגרם מגורמים פיזיים וכימיים. בתקופתנו המודרנית הסטרס גם מתפתח ומתרבה כתוצאה מזיהום סביבתי, מזונות נמלאים בתוספים מלאכותיים, שיירי אנטיביוטיקה, חומרי הדברה ודשנים כימיים ואפילו מתכות.

אנחנו נוהגים לכנות את D-3 כוויטמין, אולם למעשה הוא הורמון. לאחרונה מתייחסים אליו כאל אחד התוספים המשמעותיים ביותר למניעת הסרטן, אם לא החזק שבהם.

אחד המחקרים שהתעלמו ממנו משך הרבה זמן קבע כי ב-30%  מכל מקרי המוות המיוחסים לסרטן נתן היה למנוע לו החולים היו מקבלים מבעוד מועד רמות נאותות של D-3.

 יתר על כן:

1. מחקר אחד שעקב אחר קבוצת נשים לאחר תחילת תקופת הבלות, מצא כי נשים שרמת ה-D-3  בגופן הייתה מספקת, היו

   בהן  כ-60% פחות מקרי סרטן.

2. מחקר אחר קבע כי גברים שרמת ה-D-3 בגופם  הייתה נמוכה, סבלו ב-50% יותר מהסכנה לחלות בסרטן.

3. מחקר שלישי מצא כי אנשים בעלי רמה גבוהה של D-3, רמת החשיפה שלהם למחלת סרטן המעי פחתה ב-40%.


המסקנה המתבקשת היא כי הורמון זה הוא בעל השפעה משמעותית למניעת הסרטן, זו עובדה שמנסים לטשטש וקוראים לו ויטמין.

כפי שכבר כתבנו בתחילת הפרק המקור הטוב ביותר להשלמת החוסרים ב-D-3 היא השמש, בהעדר אפשרות להנות ממקור זה, יש לקחת תוסף טוב להשלמת החוסר. התזונה אינה מכילה כמויות היכולות לספק את הצרכים ב-D-3.

המידע שמרעיפים עלינו הוא על הסיכון שיש בקרינת השמש, זה מידע מופרך כל עוד נוהגים נכון בעת החשיפה לשמש.

השמש היא זו שמעודדת את ייצור ה-D-3 בעור, וכפי שיוסבר בהמשך אין זה נכון להשתמש במשחות השיזוף השונות, ובמיוחד לא לילדים.

על הפרסום בדבר הצורך בשימוש בכל המשחות למיניהן, מנצחים בעיקר היצרנים למיניהם או גורמים רפואיים המושפעים ממחקרים שנעשו בתמיכת יצרני המשחות.

עד 1960 טרם החלה הפופולאריות של המשחות השונות , האנשים האמינו כי חשיפה לקרני השמש בריאה וכן היה ברור כי עודף חשיפה מסוכן. עם ההון שהצטבר במרוצת השנים בתעשייה זו, מומנו מחקרים שהצביעו על הסיכון שבחשיפה לשמש-לחלות ב-2 סוגי סרטן העור-לא מסוכנים:  Basal cell  ו-squamous. המחבר עומד על מספר תמיהות:

     א. אף אחד מהמחקרים לא  הוכיח כי השמש היא הגורם הראשוני לתחלואה ב-2 סוגי הסרטן הנ"ל.

ב.  M - אף מחקר לא הצליח להוכיח את הקשר שבין שיזוף יתרelanoma – וסרטן העור היחיד הגורם למוות. העובדה היא כי ה-Melanoma מופיעה בד"כ באזורים בגוף שאינם חשופים לשמש.

כאמור כל המחקרים בדבר הסכנה מהחשיפה לשמש מומנו בעיקרם על ידי יצרניות הקרמים או גורמים הקשורים בהם, ומבלי שמצאו לנכון לענות על התמיהות הנ"ל, זה כשלעצמו מעורר שאלות, ובהקשר לכך יש להתייחס גם לעובדות הבאות:

     1.    הקרמים למניעת שיזוף מונעות את ייצור ויטמין –הורמון D-3. קרם בדרגה SPF-8מקטין את יכולת ייצור הוויטמין 

           בשיעור מעל 95%. קרם בדרגה SPF-15  מקטין את היכולת מעבר ל-99%.

     2.    בפברואר 2005 פורסם ב: Journal of National Cancer Inst.  מחקר המאשר כי חשיפה נאותה לשמש

            מפחיתה את הסיכון לחלות בסרטן העור. מחקרים נוספים הראו כי למצילים באוסטרליה יש את השיעור הנמוך ביותר

            של מלנומה.

     3.    הקרמים האמורים אינם עוצרים את כל קרינת השמש, הם עוצרים רק את קרני
            ה-
UV-B   אשר גורמים לכוויות בעור, הם מאפשרים לשהות בשמש זמן ממושך 
            מבלי להיכוות, בעוד שהעור סופג כמות גבוהה של קרינת
UV-A.
            העובדות והעדויות מראות כי עודף חשיפה לקרינה מסוג UV-A   מעודדות את 
            התפתחות הסרטן המסוכן מסוג 
מלנומה.

4.    הקרמים מכילים מספר רכיבים קרצינוגניים-מסרטנים שבחלקם הופכים למסוכנים
       על ידי החשיפה לשמש, 
כגון  ,PABA אשר חשיפתו לשמש הופכת אותו לגורם 
       קרצינוגני.

     5.    הקרמים מכילים כימיקלים המחקים את פעילות האסטרוגן בגוף.


במחקר שוויצי שפורסם בשנת 2001 ב-Environmental Health Perspectives נמצאו 5 כימיקלים מסוכנים שנעשה בהם בד"כ שימוש בקרמים:

1.  Octyl-1. dimethyl-PABA (OD-PABA)

2.  Benzophenone-3  (Bp-3)

3.  Homosalate   (HMS)

4. Octyl-methoxycinnamate  (OMC)

5. 4-methyl-benylidene camphor  (4-MBC)

המסקנה המתבקשת היא שהקרמים לא רק שאינם מגינים מפני סרטן העור אלא אף מגבירים את הסיכוי לחלות באחד מסוגי הסרטן, לרבות: סרטן השד, הערמונית והריאות.

רמות טובות של ויטמין D-3 הם המגן הטוב ביותר נגד הסרטן. ויטמין זה משפיע על הגוף כולו. לכמעט כל סוג של תא אנושי יש קולטן ( רספטור)   לקליטה וספיגת ויטמין D, ז"א הגוף בנוי לייצר ויטמין D כתוצאה מחשיפה לקרני השמש . כאמור אין צורך בחשיפת הגוף יותר מאשר בין 15-30 דקות ליום, לפחות 3 פעמים בשבוע.

הואיל וויטמין D מסיס בשמן הוא יכול להיאגר ברקמות השומן בגוף.אם מתברר כי החשיפה לשמש לא העניקה רמה אופטימאלית של ויטמין D , במקרה זה יש לקחת תוסף איכותי של ויטמין .D-3

בהתאם למחקר של חוקר ידוע Dr. William Grant (מדען מסוכנות החלל בארה"ב), החוסר בוויטמין D גורם פי 5-6 פעמים יותר מוות מסרטן מאשר מקרי מוות הנגרמים בעטיה של חשיפת יתר.

סיבות הדבר:

קרני השמש מייצרים 2 סוגים של קרני אור אולטרא סגוליים: UV-A  ו- UV-B.

מלנומה הוא סוג סרטן העור היחיד העלול לגרום למוות , הוא נגרם על ידי גלי הקרינה הארוכים .UV-A

קרני ה-UV-Bמעודדות את ויטמין D ואת המערכת החיסונית, והשמש היא המקור הראשוני לקבלת קרניים אלה.

 חשיפה מספקת לקרני השמש  מעודדת את תיקון התאים שניזוקו, תאים אלה אינם יכולים לתקן את עצמם ואינם משתכפלים. ויטמין D כאמור מסייעה לתיקון התאים.

ויטמין D מסייע גם למנוע מתאי הסרטן לפתח מערכת כלי דם בסביבתם ובכך מונע את התפתחות הסרטן והתפשטותו.

 

הערה

  כל המידע הרפואי והתזונתי המופיע באתר זה מבוסס על מה שלמדנו ועל הניסיון

  שהצטבר במרוצת השנים. הואיל וכל אדם שונה מזולתו, אין באמור באתר זה

  משום התוויה רפואית.או המלצה.על כן אימוץ של כל שיטת טיפול (תזונה ו\או

  תוספים) מחייב ייעוץ עם הרופא המשפחתי או המטפל האלטרנטיבי.בס"ד

20/06/10 


על סכנת הרעילות הנובעת מטיפולי שיניים כגון: סתימות אמלגם, טיפולי שורש, כתרים עם ניקל וכיו"ב.

 

מבוא

 

במרוצת השנים למדתי מעט על הנושא, אולם למודעות לבעייתיות הכרוכה בו הגעתי רק לפני כ 5-6 שנים. באחת מנסיעותי אספתי חייל שביקש להגיע לעפולה. כאשר נכנס למכונית נבהלתי למראה פניו שהיו מלאים פרונקלים עם מוגלה, צלקות דלוקות וכל מיני חטטים קטנים ואדומים.

החייל הסביר כי הוא נמצא כבר כשנה וחצי בטיפול בבי"ח , פותחים ומנקים את הפרונקלים ונותנים לו אנטיביוטיקה ,זה עוזר למספר שבועות וחוזר חלילה.

מתוך אינטואיציה שאלתי אם יש לו סתימות אמלגם והוא ענה בחיוב כי יש לו 3 סתימות. הצעתי לו לבקש מאביו לממן את החלפת הסתימות אצל רופא מיומן בהוצאת סתימות אמלגם.
להפתעתי
כעבור 4 חודשים קבלתי טלפון מהחייל והוא סיפר כי לפני כ-3 חודשים החליפו לו את הסתימות וכל הפצעים והחטטים נעלמו והוא מחכה לטפל בצלקות לאחר שחרורו מצה"ל.

 

הואיל והנושא מעורר תמיהות רבות על שתיקת הרופאים על הסכנה שבטיפולי השיניים השונים עד כדי קושי להאמין במה שאתם עתידים לקרוא, על כן על מנת לזכות באמון הקורא מצאנו לנכון להביא
מספר מקרים הממחישים את חשיבות הנושא:

 

1.  מקרה ראשון:  רופאת שיניים Dr. Dawn Ewing המשמשת כמנהלת -
    International Academy of Biological Dentisry and Medicine
    סייעה במקרה אחד בניתוח להוצאת שן שגרמה לזיהום אצל אישה שנתעוורה ב 2 עיניה לפני שנים מספר.
    כאשר הוצאה השן המזהמת, האישה החלה לבכות פתאום ולצרוח "אני רואה 
אני רואה בשתי עיני", התרגשות
    אחזה בכל עובדי המרפאה וכולם החלו לבכות יחד מתוך 
שמחה. הרופאה הסבירה את התופעה בכך שהשן       
    שהוצאה  לחצה על מרידיאנים של
העיניים וחסמה את מעבר האנרגיה מהפה לעיניים.

 

2.      מקרה שני:  אישה שחיכתה להשתלת כליות, בהמלצת רופא המשפחה עברה בדיקה בה נמצא כי היא
 סובלת מרגישות גבוהה לניקל.

     התברר כי לאישה היו כתרי פורצלן(חרסינה) שהכילו ניקל. רופא השיניים שבדק אותה היה רופא
     מפורסם-
Dr. David Eggleston- שעמד בראש מחקר של השפעת מתכות ברפואת שיניים. הרופא מצא
     כי ניקל הוא החומר השלישי המסוכן וגורם לאלרגיות-אי סבילות לניקל.

 

     מתברר כי בארה"ב מעל למחצית מהכתרים מכילים ניקל כיון שהוא זול יותר מחומרים אחרים. יתר על כן הניקל 
     נמצא בהרבה מוצרים אחרים ברפואת השיניים הנקראים: "
stainless steel".

   

     הרופא הוציא את כל הכתרים והחליף אותם בחומרים סבילים לגוף האדם. תוך זמן קצר מצבה השתפר והיא
     לא נזקקה להשתלת כליות. במהלך חצי שנה נפתרו כל יתר הבעיות כאשר בדיקות 
השתן מאמתות את
     קצב השיפור שחל.

 

3.      מקרה שלישי: הגב' Laurie Ramos הייתה בריאה עד חורף 1998, כאשר לפתע עמוד השדרה שלה
 החל להתעוות עד שנראתה מעוותת כמו "פרצל-בייגלה". גם הביקור בבי"ח 
הנודע Mayo Clinic  לא
 הביא מזור.

          הגב' לאורי החלה לחקור את נסיבות מחלתה והבחינה כי כל הבעיות החלו לאחר טיפול שורש וסתימת אמלגם. 
          בצר לה פנתה לרופא מומחה לטיפול בהוצאת סתימות אמלגם, הוא החליף 
כ-20 סתימות.
          הבדיקות העלו כי לגב' לאורי היה כספית, ונחושת פי 15 מעל למותר.

        

          נחושת היא מרכיב קבוע בסתימות אמלגם ונמצאה קשורה במחלת ה-Dystonia (עיוות עמוד השדרה).
          היום לאחר תהליך של
–Detoxניקוי הגוף מרעלים, גבה התיישר והיא חזרה לתפקוד נורמאלי כבעבר.

  

א. מרבית האנשים אינם חושבים על קשר אפשרי בין בעייתם הרפואית לבין מצב השיניים, 
    יתר על כן גם מרבית הרופאים אינם מודעים 
לנושא, במרבית המקרים אף מתייחסים
    בביטול לקשר כלשהו.

 

להלן רשימה חלקית של בעיות רפואיות שנמצאו קשורות לרעלים המופרשים בפה:

 

Allergies                                         Hypoglycemia     

Anxiety                                                Infections

                                 Arthritis             disorder Infertility and reproductive

ALS-Amyotrophic Lateral Sclerosis           Intestinal dysfunction          

Alzheimer                                            Kidney disease

Anorexia                                              learning disorders

Asthma                                                Liver infections

Autism                                              Lung abscesses   

Brain abscesses                                  Lupus

Cancer                                                 Meningitis

Candida                                               Migraines

Colitis                                               Multiple sclerosis                                                               

Crohn's Disease                                 Muscle spasms and tremors

 Cardiovascular disease                      Myasthenia gravis

Chronic fatigue syndrome                   Eurological disorders

 Developmental defects                        Paralysis

Diabetes                                               Parkinson's

Endometriosis                                      Scleroderma

Eczema                                                 Senile dementia

Emphysema                                         Sinusitis

Fibromyalgia                                        Ulcers

Head, neck and facial pain

Glaucoma

Hormonal dysfunction

Hyperthyroidism

 


 

ב, מטרת כתבה זו להביא לידיעת הציבור את התובנה כי הרעלים המופרשים על ידי 
   הכספית וחומרים אחרים בהם נעשה שימוש 
ברפואת השיניים עלולים לפגוע
   במערכת חיסון ולגרום למחלות
מסוכנות לרבות סרטן.

 

 

  1.  הטיפולים המסוכנים ברפואת השיניים הם:

 

   (א).  Mercury Amalgam Fillings- סתימות אמלגם (סתימות כסף-כספית).

   (ב).  Root Canals- טיפולים בתעלות שורש. יש עדויות  שזכו אף לפרסום כי טיפול שורש עלול לפגוע
                                במערכת החיסון ולפגום בבריאות המטופל.

 

   (ג).  Cavitations-   חור בחניכיים ובעצם הלסת. כאשר רופא מוציא שן או שורש, הוא משאיר אחריו
                                חור ברקמת החניכיים – זה עלול למנוע את תהליך הריפוי ולגרום 
לחור בלסת, או  
                               
לשקע (חור) שיהפוך למצבור של רעלים ובסיס 
להתפתחות חיידקים.

  

 

  (א). סתימות-הכספית:

 

   *  כספית-המתכת הרעילה ביותר עלי אדמות. בהרבה מקרים היא רעילה יותר מאשר ארסניק-arsenic,
      עופרת או  קדמיום-
cadmium .

 

   *  אפילו אטום בודד אחד עלול לגרום נזק לגוף. לא ידוע על רמת חשיפה בלתי מזיקה.

 

   *  לו נמצאה באגם –בגודל של 10 ק"מ  כמות של חצי גרם כספית , המשרד לאיכות הסביבה היה אוסר
      מיד את הדיג באותו אגם.

 

   *  כל סתימה מכילה חצי גרם כספית. לאדם הממוצע יש כ-10 סתימות , ז"א שיש לו בפה כ-5  גרם     

      כספית- פצצת רעל.

 

   *  סתימות אמלגם מפרישות אדי כספית . מחקרים שנעשו על ידי ארגון הבריאות העולמי מראים כי סתימה
      אחת של אמלגם יכולה לשחרר כ- 3-17 מק"ג כספית ליום.

 

   *  מענייו כי המשרד לאיכות הסביבה בארה"ב מגדיר את סתימות האמלגם שהוצאו כפסולת רעילה ומסוכנת
      ויש הוראות מפורשות כיצד להיפטר ממנה. פרדוקס-לא כן, בפה זה בסדר בחוץ מסוכן.

 

   *  בשנת 2008 שינה ה-FDA את עמדתו וקבע כי סתימות הכספית עלולות לגרום לבעיות  רפואיות אצל
      נשים בהריון, או מניקות, אצל ילדים קטנים ואנשים עם מערכת חיסונית מוחלשת, 
שינוי זה בא רק לאחר
      תביעות שהוגשו על ידי ארגוני הצרכנים השונים.

      חרף האמור לעיל שנה מאוחר יותר בשנת 2009 שינה ה-FDA את עמדתו שנית והכריז כי אין בסתימות
      אמלגם סיכון לבריאות האדם.

 

  *  בשנת 1991 הטילו בשוודיה איסור על שימוש בסתימות אמלגם והכריזו עליהן כרעילות ולא מתאימות 
     לשימוש בבני אדם. גם בגרמניה ואוסטריה אסרו על השימוש בסתימות אמלגם.

 

  *  אכילה, לעיסת מסטיק, צחצוח שיניים, שתיית משקאות חמים יכולים לעודד הפרשת אדי כספית    

     מהסתימות וכך גם חריקת שיניים מתוך השינה בלילה.

 

   ל-35% מהאוכלוסייה בארה"ב יש אי סבילות או אלרגיה לכספית.

 

  *  במחקר גדול שנעשה במשותף על ידי 3 אוניברסיטאות, נמצא כי כספית שהוכנסה לתוך סתימות אצל
     קופים, עוררה את תנגודת הגוף לאנטיביוטיקה.

     אצל כ-60% מבין הקופים עם סתימות אמלגם נמצאו תפקודי כליות לקויים תוך 60 יום.

 

  *  חשיפה מתמדת לכספית נמצאה קשורה לכ-100 תסמינים של מחלות. הרשימה פורסמה

     בספרו של    Dr. Tom McGuire   "The Poison in your Teeth"

 

הערות אזהרה

 

1. כדי להוציא את הסתימות ושאר החומרים המסוכנים יש לפנות לרופא שעבר השתלמות מיוחדת,

    רופא שיניים רגיל עלול לגרום נזק גדול יותר מזה שרוצים למנוע.

    עיין ב- www.dentalwellness4u.com

 

2. כספית אינה המתכת היחידה העלולה לפגוע בבריאות. הסתימות כוללות לא רק כספית אלא גם:  

    נחושת,בדיל, כסף, אבץ, ניקל, כולם עלולים לגרום לבעיות רפואיות.

 

3. סתימות אמלגם חדשות מכילות יותר נחושת, אשר בשילוב עם הכספית היא גורמת למתח-זרם חשמלי-אשר
    מעורר הפרשת כספית פי חמישים, יותר מאשר בסתימות הישנות.

 

4. יתר על כן הכתרים העשויים משילוב של פורצלן יחד עם מתכת, מכילים כ-50% ניקל, העלול לגרום 

   להתפרצות תגובות אלרגיות ולאפשרות של התפתחות סרטן.

 

(ב). טיפולי שורש מכילים יותר רעל מאשר ברעלת מזון (Botulism)

 

Dr. Weston A. Price  היה במשך 25 שנה אחד מבכירי חוקרי בריאות השן, לאחר מכן במשך 14 שנה היה
 מנהל המכון הלאומי לבריאות השן. הוא נחשב לרופא השיניים הטוב והמפורסם
ביותר והוענקה לו תעודת כבוד
 על ידי איגוד רופאי השיניים האמריקאי. 
 
 
מחקריו הביאה אותו למסקנה שהטיפולים בתעלות השורש תמיד גורמים לזיהומים אפילו לאחר 
טיפול זהיר
 וסטרילי. 
בין יתר המסקנות הוא גילה כי זיהום השורש מתפשט דרך הדם ופוגע בבריאות הגוף. כמה אירועים ניסיוניים
 שכנעו אותו בנכונות מסקנותיו:

 

1. אחת המטופלות, אישה חולת אתריטיס רתוקה לכיסא גלגלים במשך 5 שנים. הוא הוציא את אחד משורשי השיניים   
    שבעבר עבר טיפול שורש, למרות שנראה להיות בסדר. הוא השתיל אותו מתחת  

    לעור של ארנב. לתדהמתו אירעו 2 תופעות מדהימות:

א.     הארנב פיתח אתריטיס חריף תוך יומיים ומת מזיהום תוך 10 ימים.

ב.      המטופלת בכיסא הגלגלים החלימה מהאתריטיס תוך זמן קצר ויכלה לשוב לרקום עבודות רקמה עדינות.

 

2. הרופא החל להוציא שורשי שיניים ממטופלים עם מחלות שונות והשתיל אותם בארנבות. אותה תופעה
    חזרה על עצמה, אם המטופל סבל ממחלת כליות, תוך זמן קצר לקה הארנב 
באותה מחלה.

 

3. אחת התגליות של הרופא הייתה כי החיידקים הלכודים בתוך השורש לא מתים, הם מתרבים ונעשים
    עמידים לאנטיביוטיקה ומפרישים רעל לתוך זרם הדם.

    כאשר הרופא טחן שורשים בעייתיים של חולים שסבלו ממחלת לב, העביר את האבקה בתהליך

    של סטריליזציה כדי לסלק את החיידקים והזריק כמות זעירה לארנבות, כולן מתו ממחלת לב.

    ההסבר לתופעה נעוץ ככל הנראה בעובדה כי הרעל שהופרש על ידי החיידקים לא נתן לנטרל אותו.

 

4. יש לשים לב לעובדה כי כאשר רופא שיניים מוציא שורש הוא מוציא כ-3,5 ס"מ של העצב וכלי דם
    המספקים דם לאזור. בכך הוא פוגע ביכולת העצבית להעביר מסרים לאזור. כל שורש 
יושב על נתיב
    אנרגיה (מרידיאן) לאבר כלשהו. כאשר נתיב האנרגיה לאבר מסוים נחסם, במרבית 
המקרים מתעוררות
    בעיות הקשורות באותו אבר. 
כתוצאה מהזיהום שנוצר במקום השורש של השן הטוחנת בלסת העליונה,
    נחסם נתיב האנרגיה 
לקיבה או לשד משום ששני האברים הללו נמצאים על אותו מרידיאן.

 

(ג). חלל-נמק חבוי  - Cavitations: The Hidden Gangrene

 

זהו זיהום בעצם הנובע מעקירה בלתי מושלמת של השן, לשון אחר השארת רקמת ה-membrane סביב
לשן המוצאת מונעת החלמה מלאה וכך נוצר חור המהווה בסיס להתפתחות חיידקים המפרישים רעלים המגיעים
בסופו של דבר לזרם הדם.

ניתן להגדיר מצב זה כנמק חבוי שנגרם כתוצאה מזיהום אשר עלול לגרום להתפתחות חור בלסת ויהווה
מקום להתפתחות חיידקים.  הפרשת הרעלים על ידי החיידקים לתוך זרם הדם עלולה לגרום למפל של בעיות
בריאותיות, מהן מסכנות חיים .

 

להמחשה נספר לכם על המקרה הבא של-Bob Jones שמסיבות לא מובנות לרופאים הגיע לכיסא גלגלים ובעיות נוירולוגיות קשות עד כי נראה היה שהוא סובל ממחלת ניוון שרירים חסרת מרפא –ALS. לדעת הרופאים תוחלת
החיים שנשארה לו כ-6 חודשים.

בוב לא היה מוכן לקבל את "פס"ד" והחל לחקור את נסיבות התפרצות מחלתו. הוא הגיע למסקנה שהרעלים
שהופרשו כתוצאה מטיפולי השיניים, מרעילים את גופו.

בשלב ראשון הוא החליף את כל סתימות האמלגם, ובשלב שני פנה לטפל בחללים שבלסת, ואז לאחר
שבניתוח הוציאו את החלק הפגוע בלסת, לפתע בריאותו החלה להשתפר ולא נזקק
יותר לכיסא גלגלים.

 

  

מה ההסתברות כי למטופל זה או אחר יש בעיה שנובעת מחלל מזוהם מלא חיידקים?:

 

1.      נתן לומר כי רבים הסיכויים לגלות בעיה רפואית כפועל יוצא של עקירת שן בינה או ביצוע טיפול שורש.

2.   בראיון עם מטופלים שפורסם בספרם  :Dr. Kulacz&Dr. Levy-- The Roots of Disease,
כותבים כי כ-90% מאלה שהוצאה להם שן בינה סבלו מבעיית
חללים מזוהמים.

3.   בספרה של- Dr. Dawn Ewing   "Let the Tooth Be Known" היא מפרסמת תוצאות
      מחקר שהוגש ל-
FDA, המראה כי ב-94% של עקירות שיניים ישנות נמצאה פגיעה בלסת. נתונים
      אלה אומתו על ידי ביופסיה שנעשתה בסיום הטיפול- ניתוח הלסת.

4.   באשר לטיפולי השורש, הרופאים-Dr. Hal Huggins & Dr. Thomas Levy חקרו

      במשך 6 שנים מעל 5000 מטופלים שעברו טיפולי שורש-סתימות. תוצאת מחקרם הייתה כי-100%  
     
של תעלות השורש היו מלאות רעל.

5.       רופא שיניים-מנתח ידוע משוודיה- Dr. Christer Malmstrom מסביר כי הרעלים היוצאים
 מסתימות האמלגם מרעילים את דרכי מעבר התזונה מהפה לקיבה ועשויים למנוע את ספיגת המזון 
 ויכולת הגוף להיפטר מחומרי הפסולת, הוא מציין כי נוצר מחסור בויטמיני
B+K כתוצאה מהמאבק 
 של הגוף בכספית המופרשת מסתימות האמלגם.

 כחלק מהתסמינים המעידים על מחסור בויטמיני B הוא מציין:

 תיאבון חלש, עצירות, בחילות, עייפות, חולשת שרירים , לשון מודלקת עם כיבים, שלשולים, דיכאון,
 חולשת זיכרון, דפיקות לב, חוסר תחושה בידיים וברגליים ועוד.

 מחסור בוויטמין  K   יכול לעודד שטפי דם. זו הסיבה לדעת Dr. Malmstrom מדוע הרבה מאלה
 הסובלים מהרעלת אמלגם יש להם שטפי דם תת עוריים בזרועות הידיים,
ברגליים ובקיבה.

    

    הערה:
   
למרות שרופאים רבים יודעים כי שיניים מזוהמות עלולות לגרום אתריטיס, הם מתעלמים מהעובדה כי
    פרוטוקול הטיפול עלול לעודד את התפתחות מחלת האתריטיס או מחלות קטלניות 
אחרות.

    סתימות האמלגם בד"כ מפרישות כספית בצורות שונות כגון: אידי או יוני כספית וכיו"ב. כאשר הכספית
    מתפזרת בגוף מתפתחות מחלות שונות.

 

 

ג. הימנע מסרטן

 

1. סרטן השד

 

 לדעת רופאים לא מעטים, כפי שבא לידי ביטוי בדבריו של Dr.J. Diamond, אחד הגורמים לסרטן השד
 הוא בתחום ה"גוף נפש"- כעס וטראומות מודחקות שלא טופלו.

 גורמים אחרים הקשורים למחלה הם רגישות יתר לאסטרוגן או השפעת רעלים הבאים בד"כ משורש שטופל
 שלא כהלכה, המשפיע על המרידיאן הקשור בשד.

 יש 8 שיניים הקשורות לסרטן השד: שן מספר: 2, 3, 14, 15, 20, 21, 28, 29.

 סרטן השד מופיע בד"כ באותו צד של השורש הבעייתי, אבל לפעמים הוא מופיע בצד השני ממול. קביעה זו
 בדבר הקשר בין שיניים לבין סרטן השד נתמכת על ידי
 - Dr. Dawn Ewing המשמשת בין היתר כמנהלת
 האקדמיה הבין לאומית לרפואה ורפואת שיניים ביולוגית.

 גורם ראשון הם: הרעלים והחיידקים הנמצאים בסביבת השן החולה.

 גורם שני הוא: טיפול השורש חתך את מרידיאן האנרגיה לשד. כפי שהסברנו לעיל כאשר רופא מוציא שורש   
 הוא מוציא יחד עמו כ-3,5- ס"מ עצב וכלי דם המספקים את הדרוש לתעלת השורש. התוצאה 
היא כאשר
 הגוף מנסה לשלוח מסר דרך העצב שנחתך, הדבר אינו אפשרי וכך נוצרת הבעיה .

 
אלה שני גורמים שונים ואין אנו יודעים מי מביניהם הוא הגורם המכריע לסרטן או למחלה אחרת ש
נגרמה.

 כך במקרה של אישה בת 52 שבשנת 2005 אובחן אצלה גידול בחצוצרת הרחם ובשנת 2006 אובחן
 סרטן הרחם בדרגה 4. במקום שן 25 מצוי היה שתל טיטניום, שתחתיו נמצא מרידיאן (מסלול האנרגיה)
 הקשור ברחם. להפתעת כל הצוות הרפואי שטיפל בהוצאת השתל, תוך זמן קצר הייתה נסיגה מוחלטת
 של הסרטן.

 

2. האם וכיצד סתימות כספית-אמלגם עלולות להגביר את הסיכוי לחלות בסוגים אחרים של  
  
סרטן.

 

הכספית נקשרת חזק למינרל הסלניום. הסלניום הוא נוגד חמצון חזק, הפועל לנטרול רדיקלים חופשיים ותרכובות
מסרטנות וכך מסייע במניעת התפתחות סוגי סרטן שונים ומחלות לב. הוא מהווה מרכיב חיוני בתהליך יצירתו 
של גלוטתיון פרוקסידאז – מהחשובים בנוגדי החמצון. בזכות פעילותו זו תומך הסלניום בפעילות תקינה של
מערכת החיסון, מונע הופעת ציסטות ומגן מפני נזקי הזדקנות רבים,
כן חיוני לתהליכי טיהור הגוף מרעלים וסילוקם
מהגוף. כיום הסלניום כמעט ואינו מצוי בתזונה המודרנית.

כמות קטנה של תוסף הסלניום מפחיתה את הסיכון הכללי לחלות בסרטן ומקטינה בשיעור של 42% את שיעור מקרי המוות כתוצאה מהמחלה.

מחקר כפול סמיות שנערך על ידי Dr. Larry Clark באוניברסיטת אריזונה, קבע כי לקיחת סלניום מפחיתה מקרי
סרטן:  הערמונית ב- 69% , את מקרי סרטן המעי הגס בשיעור של 64% , את מקרי
סרטן הריאות בשיעור
של 39% . זוהי למעשה הקביעה המדעית הראשונה בדבר יכולתו של  מינרל
מסוים למנוע ו/או להקטין את
שיעור הסרטן בבני אדם.

על כן מובן מדוע הימצאות כספית בגוף משבשת את יכולת הסלניום להילחם בסרטן או למנוע אותו.

 

3. השפעת מחלת חניכיים על סרטן הלבלב

 

בשנת 2007 נערך מחקר ב- Harvard School of Public Health and Dana-Farber Cancer Inst

שמסקנתו הייתה כי מחלת חניכיים מעלה בשיעור של 63%  את הסיכון לחלות בסרטן הלבלב-הגורם
הרביעי לתמותה מסרטן בארה"ב.
 

לא ייפלא אפוא כי כאשר הגוף מצליח לנכות את עצמו מהרעלים השונים, מערכת החיסון מצליחה

לרפא את הגוף ממחלתו.

 

 

4. הגן על המח מפני מחלת אלצהימר, דיכאון והפרעות רגשיות.

 

 

אם על ידי שאיפת אדי כספית ואם בצורה אחרת כאשר הכספית נבלעת ברקמות המח הכספית עלולה לפגוע
בסדרה שלמה של פעילויות המח.

 

מחקר בסקוטלנד בשנת 2003 שבדק 180 רופאי שיניים ומצא כי יש להם כספית בשיעור גבוה פי 4 מהמקובל
בציפורניים ובשתן ויש להם יותר בעיות זיכרון מאשר לאוכלוסייה בכללותה.

 

(א). סימנים להרעלת כספית

 

      קשיי ריכוז, בלבול, ביישנות, שינויים קיצוניים במצבי רוח, קשיים בזיכרון לטווח קצר, דיכאון, מחשבות אובדניות.
      אין הכוונה להחדיר פחד בלב הקורא, אך אם מופיעים כמה מהתסמינים האלה ויש לך סתימות אמלגם  יש לראות 
      את הקשר שבין התסמינים לבין סתימות האמלגם או שאר טיפולי השיניים עליהם כתבנו לעייל.

 

(ב). על כספית ומחלת האלצהיימר

 

 

       כספית בפה מתאדה, ודרך חללי האף מגיעים האדים ישירות למח. ככל שסתימות האמלגם מרובות יותר כן
       גדלה כמות הכספית הנמצאת ברקמות המח.

       במחקר התברר כי הכספית הרעילה יכולה להישאר במח כ-40 שנה, מה שמצביע על המסוכנות ארוכת הטווח
       של הכספית.

       מחקר אחר של  Dr. Boyed Haley מאוניברסיטת קנטאקי הראה כי לחולי אלצהיימר יש רמות גבוהות של
       כספית ברקמות המח. ככל שרמת הכספית עולה כך גדלה רמת הפגיעות לחלות 
באלצהיימר.  
      
הכספית היא איפוא פצצת זמן מבחינת המסוכנות שלה לגרום למחלת אלצהיימר.

       הבשורה הטובה שנתן לחלוק עם הקוראים היא כי אנשים שסבלו מהפרעות מנטליות ורגשיות, מצבם השתפר 
       במהירות עם הוצאת סתימות האמלגם
.

 

5. טיפולי שיניים והשפעתם הרעה על הלב

 

ישנו קשר בלתי אמצעי בין זיהומי שיניים והתקפי לב. מחקרים בנושא זה תועדו בירחוני רפואה שקבעו כי זיהומי
חניכיים הגורמים להתפתחות חיידקים , מגבירים את רמת ה-
CRP המהווה גורם מרכזי במחלות לב. למרות
מודעות הרופאים לאפשרות כי כתוצאה מזיהום בפה עלולה להיגרם מחלת לב, לידה מוקדמת, סוכרת, אפשרות
לאירוע מוחי, חרף זאת הם אינם משנים את אופן הטיפול.

 

חוקרים באוניברסיטה הקתולית ברומא דיווחו כי למטופלים שסבלו מגודש בלב היו רמות גבוהות במיוחד של
כספית ברקמות הלב. גם מחקרים נוספים מאמתים כי כל מערכת הלב פגיעה במיוחד
לחיידקים
הבאים מתעלות השורש.

 

החיידקים המזהמים בד"כ את תעלות השורש הם Streptococcus viridians  . במחקרים שבוצעו בבי"ח
המפורסם
Mayo Clinic על ידי  Dr. Price נמצאו חיידקים אלה כשכיחים ביותר בתוך רקמת
משאבות-חדרי הלב ומערכת כלי הדם.

 

לעיל הזכרנו את הנזק שמומחים מכנים כ"נמק חבוי", נמק שנגרם על ידי חיידקים המתפתחים בחללים
שנוצרו כתוצאה מעקירת שן לא מושלמת, על כן לא ייפלא כי היא עלולה בסופו של דבר
לגרום לנזק ללב.
כדי למקד את הבעיה נאמר, רוב הנמק קורה באזור השן הטוחנת השלישית ליד שן הבינה שנעקרה.
איזור זה שוכן על מעבר האנרגיה חשוב לאברים החיוניים לרבות הלב.

 

6. סיכום

 

* אם יש לך סתימות אמלגם או עברת טיפולי שורש או עקרו לך שן בינה בצורה הקונבנציונאלית , הנך נמצא
  בקבוצת סיכון לבעיית בריאות באזור הלב וכלי הדם.

 

* השאלה היא אם תמצא לנכון ללכת לרופא שיניים מיומן ברפואת שיניים ביולוגית?

  יש להיות מודע לעובדה כי מרבית הרופאים אינם מיומנים להחליף בצורה נכונה את סתימות האמלגם.

 * יש לקחת בחשבון כי במקביל לטיפול השיניים הדרוש יש צורך לעבור תהליך של  הוצאת הרעלים
   מהגוף - 
 Detoxificationתחת הדרכה של מטפל המיומן בכך, לבצע שינוי תזונה ואורח חיים,
   ולקחת את התוספים המתאימים הנחוצים כדי לסייע לגוף להיפטר מהכספית .

  

* כאשר הנך צעיר ובריא, המערכת החיסונית הנה חזקה דיה להלחם באתגר הנובע מהרעלים שמקורם בשיניים,

  אבל ככל שהרעלים מצטברים עם ההזדקנות, הגוף נחלש וכורע תחת עומס היתר של הרעלים.

 

* הבדיקות הטובות ביותר לגילוי רעלת הכספית או מתכות הן: בדיקת, שתן  Urine porphyrin,

  או "יציאות", יש גם בדיקות שיער או דם .

* כיום נטיית הרופאים בארה"ב היא להימנע משימוש בטיטניום לצורך השתלים, ובמקומם

  להשתמש ב-  Zirconium oxide  - צירקוניום אוקסיד.

 

* ואחרון אחרון, כדי למנוע אי הבנות אנו חייבים לציין כי גם במה שמכונה "סתימות לבנות" עלול להיות  

  חומר מסוכן לבריאות בשם Bisphenol-A  , על כך נכתוב אי"ה בפרק הבא.

 

 

למתעניינים בנושא מומלץ לקרוא:

"The secret Poison in Your Mouth"    של M.L Sarlin

       Are you Mercury Toxic? Evaluate your riskשל Tom McGuire23.06.10

בס"ד

 

לא כל סתימה לבנה בריאה-על הסיכון של השימוש ב-Bisphenol-A (BPA)

 

 

BPA  * הוא חומר רעיל שנמצא קשור במומי לידה ופגיעה בפוריות האישה. נמצא בסתימות לבנות, בציפויים של  
   קופסאות שימורים שונים, על כן חודר לתוך מוצרי המזון ועלול לשבש את פעילות
המערכת האנדוקרינית
   (בלוטות ההפרשה).

 

*  BPA הוא חומר כימי המחקה את ההורמון הנשי אסטרוגן, הנמצא במוצרי פלסטיק שונים, בקבוקי תינוקות,
   בקבוקי מים. יש לו השפעה על:  גידולי סרטן במיוחד סרטן השד, סרטן הערמונית ופגיעה 
בפוריות הגבר.

 

   הערה: ה-BPA הומצא בשנת 1930 במהלך חיפוש אחר אסטרוגן סינטטי.

 

*  ב- Journal of Reproductive Toxicology פורסם סקר של כ-700 מחקרים בו נמצא כי רעילות  

   ה-BPA קשורה לפגיעה בעוברים ותינוקות,

 

 הערה

  כל המידע הרפואי והתזונתי המופיע באתר זה מבוסס על מה שלמדנו ועל הניסיון

  שהצטבר במרוצת השנים. הואיל וכל אדם שונה מזולתו, אין באמור באתר זה

  משום התוויה רפואית.או המלצה.על כן אימוץ של כל שיטת טיפול (תזונה ו\או

  תוספים) מחייב ייעוץ עם הרופא המשפחתי או המטפל האלטרנטיבי.

  

29.06.10

 

 בס"ד

 

על חשיבות צריכת הסלניום למניעה ולטיפול

 

 

הסלניום הנו מינרל שבהרבה מחקרים הראה את יעילותו במניעה וטיפול בסוגים שונים של מחלות הסרטן, כגון: סרטן השד, הוושט, הקיבה, הערמונית, כבד, שחלות, שלפוחית השתן, מעי וריאות.

אחד המחקרים הראה כי רמה נמוכה של סלניום עלולה להגביר את הסיכון למחלת חניכיים.

 

אחד ההסברים לפעילותו של הסלניום נעוצה בכך שהוא מפעיל אנזים הקרוי-glutathione peroxidase

המגן מפני רדיקלים חופשיים שפגיעתם ב-DNA עלולה לגרום סרטן ו/או מחלות אחרות.

הסלניום ממריץ את פעילות המערכת החיסונית.  יש לו תפקיד חשוב בייצור ה-Glutathione, בהגנה
על תאי הלב, חיוני ביותר לתפעולה התקין של המערכת החיסונית ויש לו תפקיד ייחודי בסיוע בפינוי
הכספית מהגוף
.
מחקרים מראים כי פעילותו התרפויטית של הסלניום מתחילה תוך זמן קצר יחסית.

 

מחקרים עכשוויים מראים כי הסלניום פועל כנוגד חמצון, והוא יעיל במיוחד כאשר משתמשים בו
בשילוב עם ויטמין
C +E  ובטא קרוטן, שילוב זה מונע את פעילותם המזיקה של הרדיקלים החופשיים-העלולים להזיק ל-  DNA ולגרום לשינוי ניווני בתאים וכך להפכם לתאים סרטניים.

כאמור הסלניום יעיל לא רק במניעת הסרטן, אלא גם כחלק מטיפול בחולי סרטן הוא עשוי להאט או

למנוע את התפתחותו.

 

הסלניום מגביר את יעילות טיפולי: הכימותרפיה,  הקרינתיים והיפותרמיה. השימוש בסלניום בשילוב עם ויטמין A וויטמין E יכול להפחית את רמת הרעילות של הכימותרפיה לשאר האיברים שאינם חולים ועוזר להתגבר על תופעות הלוואי.

 

סלניום-מקורות תזונתיים:

פטריות, חלמון ביצה, בשר עוף,דגי טונה, אצות: wakame,  kombu  וכן אצות נורי שונות.

ירקות: שום,בצל, ברוקולי, אספרגוס, עגבניות, וכן חיטה מלאה זרעים: זרעי דלעת חמניות ועוד.

 

יש להיות מודע לעובדה כי האדמה כיום מדוללת ממרבית המינרלים ועל כן אין אפשרות באמצעות
התזונה לקבל את הכמות הדרושה לגופנו. אגוזי ברזיל הנם היחידים בעלי כמות סבירה של סלניום,
כ-6
אגוזים (ובתנאי שהם אורגאניים) נותנים לנו את הכמות המינימאלית הדרושה ליום-200 מק"ג.

 

אחד מסוגי הסלניום הטובים ביותר הוא   Se-methylSelenoCysteine=SMSC זוהי צורה של

סלניום טבעי הנמצא בצמחים כמו ברוקולי ושום. סלניום בצורה זו אין כיום בארץ.

הסלניום שאנו ממליצים בארץ הוא הסלנו-6 של חב' סולגר (סלנומתיונין-על בסיס אורגאני-טבעי,

שלא על בסיס שמרים), זוהי צורה המשפרת את הספיגה ב-70%, בהשוואה לכל צורה אחרת  של

סלניום הקיימת בארץ.

 

החוקר- Stephen Cann מ-University of British Columbia –, מציע לנשים הרוצות למנוע 
באמצעות תזונה, התפתחות של סרטן השד, לאכול סוגים שונים של אצות שהזכרנו לעייל, זאת משום
תכולת ה-
Iodine הגבוה שבהם. (זהירות-יש לבדוק תחילה את פעילות בלוטת התריס).
מינרל זה בשילוב עם חומצות שומן חיוניות עשוי לדעתו למנוע או לכווץ גידולים ובתנאי שלוקחים
אותם יחד עם סלניום
.

 

המינון: המומלץ למניעה הוא כמוסה אחת ליום של 200 מק"ג עם ארוחה. לטיפול מומלץ

לפחות 2 כמוסות , הכל בהתאם להנחיית הרופא או המטפל.

מעבר לצריכה היומית של כל אדם, יש מצבים בהם דרוש להגדיל את המינון היומי כדי לטפל

במחלות שונות.

אם הנך סובל ממחלת לב, הפרעות במערכת השרירים, קטרקט, סוכרת, cystic fibrosis, נמק בכבד,
אנמיה, בעיות מפרקים, הרעלת מתכות כבדות וכמובן סרטן, הגדלת המינון היומי עשויה להיטיב
את מצבך, אולם כאמור הכל חייב להיעשות התיאום עם הרופא או המטפל.


2009  © כל הזכויות שמורות למכון לרפואה משלימה מלב אל לב. אין להעתיק או לשכפל תוכן זה ללא רשות
ישראל NOW  Powered By 
חברת
בניית אתרים הטובה בישראל